Leśna huta

Dnia 04.05.15r. gr IV z Przedszkola Miejskiego nr 5 wybrała się na wycieczkę do Leśnej Huty w Szklarskiej Porębie . Wyjazd był finansowany w ramach projektu unijnego Multimedialne Przedszkole. Dzieci podziwiały piękne górskie krajobrazy , które im towarzyszyły w drodze do Leśnej Huty . Na miejscu miały okazję poznać pracę hutnika oraz proces powstawania szkła i naczyń szklanych . Po krótkim odpoczynku przedszkolaki z panem przewodnikiemMaciej Staniszem wyruszyły na wodospad "Szklarka" . Poznały legendę o Szklarce córce szklarza . Wracając miały okazję podziwiania przyrody w Karkonowskim Parku Narodowym . Na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Dzieci były zadowolone z wycieczki i wracając do przedszkola dzieliły się swoimi wrażeniami .

Data wprowadzenia:2015-05-07 11:18:53
Data publikacji:2015-05-07 11:21:06